Muhu Inglid

“Muhu Inglid” on rahvapärimusest inspireeritud monumentaalses formaadis pildiraamat. Muhu, suuruselt kolmas Eesti saar, on tuntud oma väga rikkaliku ja omapärase rahvakultuuri poolest. Raamatus on lood seitsmest Ingli nimelisest naisest.

Kadri Tüüri kirjapandu stiil on inspireeritud talle kodusest muhu murdest ning jutustamislaadist. Urmas Viigi loodud pildikeel toetub muhu rikkalikule ornamentikale ja värvigammale. Seelikutelt, kampsunitelt, tekkidelt leitud mustrid moodustavad raamatu ankurelemendid. Kujutiste joonestruktuur meenutab tikandit. Moodne koomiksiosa jutustab Inglite lugusid muheda pildisarjana.

“Muhu Inglid” on suurepärane kinkeraamat igale kunsti- ja raamatusõbrale, sest erilist sisu toetab ka eriline vorm ‒ suurim võimalik Eestis valmistatud formaat ning kvaliteetne prantsuse köide teevad teosest erilise meeldejääva kunsttüki.

Krista Kumberg: “Sõna ja pilt annavad edasi “meite oma Muhumaa” etnograafilist temaatikat, kasutades selleks nii tikandit kui koomiksit, ilus raamat nagu muhulaste rahvariided, naise elukaar kenasti keskel ja muiata saab mitu korda.”

LOE LISAKS

Galerii: Viru keskuses esitleti rahvapärimusest inspireeritud pildiraamatut “Muhu Inglid”, Postimees 7.09.2016

Valmis Muhu saare rahvakultuurist inspireeritud pildiraamat, ERR 7.09.2016