Lennuraamatu lennukas esitlus lennujaamas

23. novembril 2017 esitles kirjastus Post Factum Tallinna lennujaama turvatsoonis Mark Vanhoenackeri raamatut „Taevarännud piloodi seltsis“, millele on eessõna kirjutanud Eesti piloot Immanuel Pärt. Esitlusel lugesid katkendeid raamatust Getter Meresmaa ja Lauri Saatpalu.

Kuigi raamatu autor ise ei saanud esitlusele kohale tulla, kirjutas ta Eesti lugejatele pöördumise:

“Kallid Eesti taevarändurid!

Mul on väga kahju, et ma ei saa oma töögraafiku tõttu täna teiega koos olla. Loodan, et üritus on nauditav ja et see annab võimaluse mõtiskleda lendamise maagia üle, mis on minu kujutlusvõimet juba lapsest peale köitnud.

Tänapäeval on lihtne lendamist iseenesestmõistetavana võtta. Kuid minu arvates toob lennundus välja meie liigi parimad omadused – piiritu tehnilise pürgimise käsikäes imelise looduse ja teekonnal olemise iidse romantika kogemisega;

soovi avastada ja luua üle terve planeedi ulatuvaid kontakte. Loodan teiega varsti lennuki pardal kohtuda. Kui teil satub olema lennukiaknast tehtud fotosid, lähetage neid mullegi.  Kontaktandmed leiate raamatu „Taevarännud piloodi seltsis“ kaanelt.

Heade soovidega, Mark Vanhoenacker”

Mark Vanhoenacker  (fotol) on piloot, kelle sõiduvahend on Boeing 747-400. Peale selle on ta vabakutseline kirjanik, ja nagu veenab tema esimene raamat “Taevarännud koos piloodiga”, ilmselgelt ka poeet. Marki sõnul meeldib talle kirjutada teadusest, kultuurist, lendamisest, ootamatustest ja kohtadest, kus ta end aeg-ajalt avastab.

Fotosid ja videosalvestuse esitluselt leiab Postimehe portaalist Reisile.ee