Eesti spordi 100 aastat. Raskeatleetikast ralli- ja rennisõiduni

Raamat vaatleb Eesti spordi arengulugu viimase sajandi jooksul. Eeltõuge sellele ajale polnud pikk, ent küllalt tõhus, et käivitada kohe hasartne tegevus. Me võime end julgelt nimetada spordirahvaks: saavutussport sai ilma pikema sissejuhatuseta pärjatud, kõik need sada aastat on meie edukad spordipoisid ja -piigad rõõmustanud kaasaelajaid ilusate võitude ja tublide tulemustega kõige kõrgemal rahvusvahelisel tasemel. Meil pole olnud sügavaid madalseise, igal ajal on keegi ikka olnud suuteline konkureerima maailma tippudega. Kerge pole see olnud ja kergemaks ei lähe, ometi on loodud alus tugev. Kuidas see sündis, sellele püüabki raamat vastuse anda, lisaks hulk pildimaterjali ja lõpus isikunimede loend.

LOE LISAKS

Katkend ilmuvast raamatust «Eesti spordi 100 aastat»: eestlane on ikka olnud spordirahvas, 3.04.2019

KUULA LISAKS

Intervjuu: Eesti spordi 100 aastat. Märt Ibrus, Kuku Raadio 3.04.2019

VAATA LISAKS

Galerii: EV100 raamatusarjas ilmus Märt Ibruse teos «Eesti spordi 100 aastat», Apollo raamatuportaal 3.04.2019

EV 100 sarjas ilmus raamat “Eesti spordi 100 aastat”,  ERR 3.04.2019

Sari on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ja e-poodides ning Postimehe Tallinna ja Tartu klienditeeninduses, Pärnu Postimehe, Sakala, Järva Teataja, Virumaa Teataja ning Lõuna-Eesti Postimehe klienditeeninduses.

Ülevaatesari on sündinud EV100 raamatusarja kolleegiumi (Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari) kaasabil ning ilmub EV100 juhtkomitee ja Postimehe kirjastuse (Post Factumi) koostöös aastail 2018–2019.